Kāda rēķinu izrakstīšanas sistēma ir labāka – tiešsaistes vai instalējama?

Rēķinu izrakstīšanas sistēma ir pazīstams rīks mūsdienu uzņēmējiem. Tie palīdz optimizēt uzņēmuma darbību un izrakstīt rēķinus klientiem ātri un viegli. Rēķinu programmas ir ļoti plaši izmantojamas ārzemēs un tikai sāk iekarot tirgu Latvijā. Tagad visvairāk izstrādātāju piedāvā tiešsaistes programmas, kuras nevajag instalēt uz datorā. Bet dažiem uzņēmējiem, kuri nekad nav lietojuši līdzīgas programmas, nav skaidrs, kāda veida programmu izvēlēties.

Ir programmas, kuras ir jāinstalē datorā. Tādā veida programmas nav jaunums. Dažiem lietotājiem patīk tas programmas, jo tie darbojas bez interneta starpniecības un ir sasniedzamas pat ja internets nav pieejams. Tas laikam ir vienīgā šo rēķinu programmu veida priekšrocība. No trūkumiem var minēt, ka instalējamo rēķinu programmu parasti var izmantot tikai uz viena datora. Tādas programmas drošība arī ir apšaubāma, jo datori mēdz lūzt un visa informācija par uzņēmuma rēķiniem var būt pazaudēta. Tagad reti kāds uzņēmums sūta savus rēķinus klientiem pa pastu, bet izvēlas e-pastu. Ja programma ir instalēta datorā tā var neatbalstīt rēķinu sūtīšanu uz e-pastu. Izskatās, ka šīs rēķinu programmas veids ir novecojis.

Tiešsaistes programmām ir daudz priekšrocību un tikai viens trūkums – ja interneta savienojums pazūd, tad programmas darbība arī apstājas. No priekšrocībām var minēt datu drošību, jo visi dati glabājas uz serveriem. Vēl tiešsaistes rēķinu programmas ir sasniedzamas no jebkuras vietas, kur ir pieejams internets. Ar šādam programmām var strādāt gandrīz no jebkuras ierīces – no viedtālruņiem, planšetdatoriem, utt. No pēdējiem jaunumiem tirgu var minēt tiešsaistes rēķinu izrakstīšanas programmu Billflip, kas piedāvā saviem klientiem viegli lietojamu sistēmu ātrai rēķinu veidošanai un uzskaitei.

10 Dec 2010